Mons Blaž Čupić, nadbiskup Chicaga, predvodio sv. Misu u župnoj Crkvi sv. Marka ev.

Napisala on Pon, 06/07/2015 - 08:07,

 

Ove nedjelje,  u župnoj crkvi sv. Marka u Vinici, svetu Misu predvodio je mons Blaž Čupić, nadbiskup Chicaga koji je rodom  iz našeg kraja te je ovom prigodom sa  braćom i sestrama došao u posjet svojim korijenima. Mons Čupić  sve sudionike misnog slavlja toplo je pozdravio i u emocionalnoj propovjedi istaknuo kako je  srcem vezan za ovaj  prelijepi  kraj. Izrazio je veliko zadovoljstvo  što je naša župa iznjedrila mlade svečenike i nadu da će biti još onih koji će prihvatiti svečeničko zvanje.  Uz mnogobrojne mještane, na svećanoj euharistiji prisustvovali su i članovi KUD-a Vinica te predsjednik Općinskog vijeća Općine Vinica, g. Marijan Mihalić, koji je u ime načelnika g. Marijana Kostanjevac  i Općinskog vijeća,   mons Blažu Čupiću zahvalio  na posjetu te mu predao  prigodan poklon koji će ga podsjećati na ovaj događaj i posjet našoj župi. Na kraju svete mise, mons Čupić je  popričao sa mnogim mještanima koji su bili počašćeni njegovim dolaskom i udijelio im svoj blagoslov.