Izniman uspjeh Gabriele Krobot, učenice OŠ Vinica

Napisala on Pon, 16/09/2019 - 19:09,

Učenica viničke osnovne škole Gabriela Krobot sudjelovala je na Europskom prvenstvu "Sigurno u prometu" (EUROPEAN TRAFFIC EDUCATION CONTEST) koje se održalo u Genevi (Švicarska) od 12. do 15. rujna 2019.g.  Republiku Hrvatsku predstavljala je ekipa HAK-a (Hrvatskog auto kluba) s dvije djevojčice i dva dječaka u dobi od 9 do 12 godina. Uz Gabrielu (OŠ Vinica) natjecateljsku ekipu činili su i Iva Franjek (OŠ Mahično), Mihael Šeb (OŠ Sveti Križ Začretje) i Jura Vrhovski (OŠ Gustav Krklec Zagreb). Da je nošenje kacige jedan od najvažnijih elemenata sigurnosti vožnje bicikla potvrđuje i natjecateljska kategorija najbolje kreirana kaciga, gdje je svaka ekipa imala zadatak kreirati svoju kacigu. U toj kategoriji maštovitost i kreativnost kaciga naših učenika,  njihov MINIONS, osvojila je 1. mjesto i glavnu nagradu. U kategoriji poznavanja prometnih pravila i znakova te sigurne vožnja bicikla hvatska ekipa osvojila je 13. mjesto od 22. Države sudionice što je izniman uspjeh. Ovaj veliki uspjeh plod marljivog rada učenika i njihovih mentora, a također i projekta ŽELIM VOZITI BICIKL koji se već više od 10 godina provodi u našoj školi. Čestitamo Gabrieli i ostalim članovima hrvatskog tima kao i mentorima na ovom iznimnom uspijehu !