6. KMETIJSKO OBRTNIŠKI SEJEM LENART

Napisala on Pon, 30/05/2016 - 11:05,

ČLANOVI UDRUGE VINOGRADARA "VINEA" VINICA U SUBOTU 28.05. BILI SU GOSTI 6. KMETIJSKO OBRTNIŠKOG SEJMA LENART. ČLANOVE NAŠE UDRUGE U LENARTU PRIMIO JE ŽUPAN G. JANEZ KRAMBERGER U DRUŠTVU SVOJIH KOLEGA IZ OPĆINA SV. ANA I  SV. ANDRAŽ V SLOVENSKIH GORICAH. TOM PRILIKOM ČLANOVI UDRUGE OBIŠLI SU SAJAM I SUDJELOVALI NA  DEGUSTACIJI SVIH IZLOŽENIH VINA JER U SKLOPU SAJMA ODRŽAVALA SE I IZLOŽBA VINA. NA IZLOŽBI VINA NAŠA UDRUGA TAKOĐER JE SUDJELOVALA SA 14 UZORAKA VINA SVOJIH ČLANOVA. NAKON OBILASKA I DEGUSTACIJE ČLANOVI UDRUGE POSJETILI  SU JOŠ 3 SLOVENSKA GOSPODARSTVA, GDJE SU OSIM DOBRE ZABAVE STEKLI NOVA PRIJATELJSTVA, ALI I DOBRA VINOGRADARSKA ISKUSTVA, REKAO JE PREDSJEDNIK UDRUGE VINOGRADA "VINEA" VINICA G. STJEPAN KOVAČIĆ. U NEDJELJU, ZADNJI DAN SAJMA U LENARTU SU GOSTOVALI ČLANOVI KUD VINICA KOJI SU PRIGODNIM PLESOM I PJESMOM RAZGALILI PRISUTNE. TAKOĐER U NEDJELJU BIRALO SE I ŽUPANOVO VINO A U OCJENJIVAČKOJ KOMISIJI OD 28 ČLANOVA BIO JE PREDSJEDNIK UDRUGE VINOGRADA "VINEA" G. STJEPAN KOVAČIĆ I NJEGOV ZAMJENIK PERO LESKOVAR I NAČELNIK MARIJAN KOSTANJEVAC. NAKON ODABIRA ŽUPANOVOG VINA DOMAĆINI SU IZLAGAČIMA PODIJELILI ODLIČJA, NAŠI VINOGRADARI SU TAKOĐER SUDJELOVALI NA IZLOŽBI SA 14 UZORAKA VINA, 2 SU NAŠA VINOGRADARA OSVOJILA ZLATNO ODLIČJE, DOK SU SVI OSTALI OSVOJILI VISOKO SREBRO. SVA DOGAĐANJA IZRAVNO JE PRENOSILA LOKALNA RADIO POSTAJA SLOVENSKE GORICE. VAŽNO JE NAGLASITI KAKO SMO POSTALI PARTNERI I PRIJE ODOBRENJA PROJEKTA PREKOGRANIČNE SURADNJE U KOJEM ZAJEDNO SUDJELUJU OPĆINA VINICA I 3 SLOVENSKE OPĆINE. SVE SE ODRŽALO U VESELOM I PRIJATELJSKOM OZRAČJU KOJE JE VLADALO NA SVIM DOGAĐANJIMA, IZJAVIO JE NAČELNIK MARIJAN KOSTANJEVAC.