U tijeku akcija MUP-a Mir i dobro
Kako bi božićni i novogodišnji blagdani prošli u miru i bez nesreća, Ministarstvo unutarnjih poslova već tradicionalno provodi akciju "Mir i dobro". Akcija je preventivnog karaktera i prvenstveno je usmjerena na upotrebu pirotehničkih i ostalih opasnih sredstava. Trajanje akcije započelo je 13. prosinca, a trajat će do 15. siječnja 2005. godine.
Sva pirotehnička sredstva svrstavaju se u četiri razreda od čega su građanima dostupna samo dva. Također postoje i zakonske odredbe koje propisuju starost osobe i vremensko razdoblje unutar kojeg je dospuštena nabavka pirotehničkih sredstava. Promet pirotehničkim sredstvima zabranjen je bez riješenja MUP-a. Svako kršenje spomenutih propisa novčano će se kažnjavati.

Također napominjemo da će službenici PU pojačano kontrolirati ilegalnu prodaju pirotehnike, ilegalnog unošenja pirotehničke galanterije preko graničnih prijelaza kao i nadzor vozila i vozača.
Najbolja preventiva je nekorištenje pirotehnike i drugih eksplozivnih i ubojitih sredstava jer blagdani se mogu proslaviti i drukčije - ljepše, ugodnije i, prije svega, svečanije.
Zapamtite, nesreće se ne događaju drugima!
Marko Abraham, 16.12.2004, 13:31 | Broj pogleda: 2115 | Komentari: 0 | Dodaj komentar


